Technika diamentowa

Technika diamentowa, czyli zaawansowany sposób na najwyższą precyzję

Technika Diamentowa Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Polkowice
Diament, czyli minerał wykorzystywany przy korzystaniu z techniki diamentowej, to jedna z najbardziej krystalicznych postaci węgla, będąca najtwardszym znanym człowiekowi materiałem. Przy takich pracach jak cięcie betonu techniką diamentową czy wiercenie otworów techniką diamentową wykorzystuje się – rzecz jasna – kryształy produkowane syntetycznie, bazujące na naturalnych odpowiednikach.

Technika diamentowa – jak to działa?

Technika diamentowa opiera się na trzech elementach decydujących o jej szczególnych właściwościach. Są to:

  • tarcze,
  • wiertła,
  • liny.

Powyższe elementy wykonane są z poukładanych w segmenty diamentów. Dzięki użyciu koron diamentowych, wiercenie otworów techniką diamentową w większości podłoży jest dwukrotnie szybsze niż w przypadku normalnych technik. Co istotne, dwukrotny wzrost szybkości wiercenia techniką diamentową dotyczy również tych najtwardszych podłoży.

Do czego wykorzystuje się technikę diamentową?

Technika diamentowa to jedna z innowacyjnych technik wykorzystywanych w budownictwie ogólnym i przemysłowym. Metoda, w której wykorzystuje się takie techniki jak cięcie piłą diamentową (tarcze diamentowe), liny diamentowe oraz koronowe wiertła diamentowe, stosowana jest m.in. do cięcia betonu.

Technika diamentowa – główne korzyści

Technika diamentowa wyróżnia się wśród innych innowacyjnych technik stosowanych w budownictwie głównie tym, że ogranicza, a często nawet wyklucza wpływ drgań powstałych w wyniku prowadzonych prac na konstrukcję budowlaną. Chodzi tu głównie o sytuacje takie jak wiercenie otworów w betonie, wycinanie otworów, prace rozbiórkowe czy roboty demontażowe.
Ponadto, jeśli weźmiemy pod uwagę wiercenie techniką diamentową w mocno zbrojonym betonie, możemy być pewni precyzji, niskiego hałasu i braku zapylenia, a wszystko to przy zachowaniu niezbędnej estetyki.

Diamentowe cięcie betonu i nie tylko

Kolejną korzyścią techniki diamentowej jest elastyczność. Wiercenie techniką diamentową, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn, pozwala na uzyskanie otworów o różnych średnicach. Możliwe jest również wykonanie wwiertów pod wymaganym kątem, niemal o każdej grubości. W przypadku techniki diamentowej nie ma również znaczenia rodzaj podłoża – technika diamentowa pozwala na prace w takich podłożach jak np. cegła, beton czy żelbet.

Należy również wiedzieć, że wiercenie otworów techniką diamentową pozwala na wykonanie niezwykle precyzyjnych i estetycznych otworów na okna, drzwi czy posadzki. Technika diamentowa wykorzystywana jest również przy cięciu ścian, belek, stropów i fundamentów.

Technika diamentowa – zaufaj specjalistom

Cięcie betonu piłą diamentową czy wiercenie w betonie otworów również techniką diamentową pozwalają na wykonanie wielu precyzyjnych i estetycznych cięć i wwiertów, przydanych w budownictwie ogólnym i przemysłowym. Nasza firma świadcząc najwyższej jakości usługi, posiada wyszkoloną i doświadczoną kadrę specjalizującą się w realizacji powierzonych zadań. Dzięki korzystaniu z zaawansowanych maszyn do cięcia i wiercenia w najtwardszych materiałach, powierzone nam prace wykonujemy sprawnie i szybko. Działania, których dotychczas się podjęliśmy sprawiły, że jesteśmy stawiani w pierwszej linii wyboru jeśli chodzi o najnowsze rozwiązania w branży.

Ogromną korzyścią, która wyróżnia nas na tle konkurencyjnych rozwiązań, jest gotowość podjęcia się prac, które w wielu firmach mogą być odrzucone ze względu na trudność realizacji. Jesteśmy elastyczni, sumienni i skoncentrowani na kliencie, którego dobro i zadowolenie jest dla nas priorytetem.

Zachęcamy do kontaktu – opisz nam swoją sytuację i potrzeby, a z pewnością dobierzemy odpowiednią technikę. Zostajemy do Państwa dyspozycji!

T: +48 662 213 433