Wiercenie w betonie / żelbecie

Wiercenie w betonie – jak zrobić to dobrze?

wiercenie w betonie Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Polkowice

Wiercenie w betonie to wyjątkowo wymagająca i skomplikowana czynność. Beton, który mógłby wydawać się pozornie prostym materiałem, nie należy do grupy surowców, w których z łatwością wywiercimy dziurę. Wpływa na to jego twardość, gęstość i wytrzymałość. Dlatego też, usługi wiercenia w betonie powinniśmy powierzyć specjalistom, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem, wiedzą i doświadczeniem w tego typu pracach.

Wiercenie otworów w betonie wymaga specjalistycznego sprzętu

Wiercenie otworów w betonie wiąże się z koniecznością wykorzystania profesjonalnych elektronarzędzi. Niestety, klasyczna wiertarka nie będzie tu dobrym pomysłem, chyba że mówimy o betonie komórkowym. Specjaliści naszej firmy, do wiercenia otworów w betonie używają sprzętu, który pozwala pokonać nawet największe przeciwności. W tym celu wykorzystują wzmacniane wiertła i tarcze piłowe. Są one nie tylko skuteczne, ale również pozwalają zminimalizować czas niezbędny do wykonania powierzonych nam zadań. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie ocenić potrzeby sprzętowe do przeprowadzania usługi wiercenia w betonie – zanim rozpoczniemy pracę, badamy jego wiek, stan oraz grubość.

Wiercenie otworu w betonie za pomocą wierteł koronowych

Posiadamy specjalistyczne maszyny, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom wiercenie otworów – dużych i mniejszych – w żelbecie w niemalże każdym kształcie i różnej średnicy. Używane przez nas w tym celu wiertła koronowe różnią się w znacznym stopniu od tych klasycznych. Z wyglądu przypominają rurę z pustym środkiem, a zakończone są  odpornymi na ścieranie diamentowymi segmentami. Taki sprzęt powoduje, że wiercenie w betonie jest nawet dwukrotnie szybsze niż w przypadku normalnych technik, a otwory niezależnie od powierzchni wychodzą bardzo precyzyjnie.

Wiercenie w żelbetonie

Wiercenie i przewierty w żelbecie wykonujemy z wykorzystaniem techniki diamentowej. Jest to stosunkowo cicha, bezpieczna, precyzyjna i estetyczna technika, która pozwala na wiercenie w betonie zbrojonym. Powstałe w wyniku naszych prac przewierty w betonie pozwalają np. na stworzenie otworów oraz szczelin, w których będziemy mogli zamontować rury, kable, mocowania czy śruby.

Co istotne, wiercenie otworów w żelbecie za pomocą techniki diamentowej minimalizuje ryzyko niebezpieczeństwa w trakcie pracy. Pozwala również uniknąć pęknięć, także w bardzo trudnych, wymagających warunkach gwarantując, że powstały otwór będzie posiadał bardzo precyzyjny oczekiwany wymiar.

Wiercenie żelbetu – technika diamentowa to dobry wybór?

Wieloletnie doświadczenie i ogromna wiedza specjalistów naszej firmy pozwala świadczyć naszym klientom profesjonale usługi wiercenia w betonie i żelbetonie za pomocą techniki diamentowej. W tym celu używane są wiertła wykonane z poukładanych w segmenty diamentów. Dzięki wykorzystaniu tego najtwardszego znanego człowiekowi materiału jest to najbardziej efektywna metoda wykonywania tego typu operacji.

Decydując się na taką formę wiercenia w betonie, gwarantujemy, że:

  • prace zostaną wykonane w cichy sposób – zastosowanie tej formy wiercenia znacznie ograniczy poziom hałasu podczas pracy,
  • wykonujemy wiercenie w betonie zbrojonym w bezpiecznych warunkach,
  • odwierty w betonie będą precyzyjne i estetyczne – pozwala na wykonywanie niezwykle dokładnych otworów na okna, drzwi, rury, kable czy posadzki bez względu na twardość i gęstość betonu,
  • nie będzie pylenia i drgań – diamentowe wiertła znacznie ograniczają wpływ drgań powstałych w wyniku prowadzonych prac nad konstrukcją budowlaną,  a dzięki możliwości wiercenia na mokro, nie produkują przy tym niepotrzebnych odpadów w postaci pyłu.

Więcej o technice diamentowej przeczytasz tutaj: technika diamentowa

Wiercenie betonu wymaga doświadczenia i precyzji

Wiercenie dziur w betonie to nie tylko konieczność skorzystania ze specjalistycznych wierteł. Również ważni są operatorzy. Nasza firma to suma tych dwóch elementów. Nasi specjaliści gotowi są podjąć się realizacji każdego zlecenia, zachowując przy tym najwyższe standardy. Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz liczyć na:

  • prowadzenie prac przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i ostrożności,
  • dokładną analizę zastanej sytuacji (zagrożenia i trudności) i najefektywniejszy dobór późniejszych prac,
  • ograniczony do minimum czas niezbędny do wykonania planowanych usług,
  • pełnię zadowolenia – nasi dotychczasowi klienci są najlepszą wizytówką firmy.

Do wiercenia betonu potrzeba specjalistycznej pomocy

Usługi wiercenia otworów w betonie nie powinno powierzać się przypadkowym firmom. To suma działań, które obarczone są sporym ryzykiem i zlecone nieodpowiednim osobom, mogą skończyć się nie tak, jak tego oczekujemy. Beton to jeden z najtrudniejszych materiałów jeżeli chodzi o obróbkę.

Jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia i prawidłowych wierteł nie należy również zabierać się za to samodzielnie. Nieodpowiednie narzędzia, użyte do obróbki betonu mogą doprowadzić do uszkodzenia materiałów i narazić nas na straty finansowe. W przypadku wiercenia w betonie należy zachować niezwykłą dokładność. Niepoprawne wykonanie otworu może stanowić także spore niebezpieczeństwo. Istnieje ryzyko osłabienia struktury budynku lub instalacji.

Wiercenie w betonie? Postaw na sprawdzoną ekipę!

Nasza firma z pomocą specjalistycznych narzędzi jest w stanie podjąć się nawet najbardziej wymagających wyzwań. Możesz ze spokojem powierzyć nam wykonanie otworów o dowolnej średnicy i głębokości, w różnego rodzaju materiałach. Nasza wykwalifikowana ekipa wykorzystuje technikę diamentową, przez co cięcie i wiercenie  w betonie wykonywane jest niezwykle precyzyjnie i skutecznie.

Polecamy się również w przypadku innych usług budowlanych. Zapraszamy Państwa do kontaktu – nasi specjaliści, gotowi do wykonania profesjonalnych prac na terenie całego kraju, z przyjemnością zajmą się Państwa sprawą. Nie boimy się żadnej pracy – sprawdź pełną ofertę naszych usług.

Zapraszamy!

T: +48 662 213 433